Maska antysmogowa Respro Ultralight Black
 • Maska antysmogowa Respro Ultralight Black
 • Maska antysmogowa Respro Ultralight Black
 • Maska antysmogowa Respro Ultralight Black
 • Maska antysmogowa Respro Ultralight Black
 • Maska antysmogowa Respro Ultralight Black
 • Maska antysmogowa Respro Ultralight Black

Maska antysmogowa Respro Ultralight Black

269,00 zł
 • • W komplecie maska oraz filtr wymienny

Kolor Black Kolor Sand Kolor Green

Rozmiar
Ilość
Oczekujemy na dostawę
Dostawa gratis
Opcje dostawy
Opcje dostawy ×
Płatność Przelewy24 (szybki przelew online)
Paczkomaty InPost0,00 zł
Kurier DPD0,00 zł
Kurier DHL15,00 zł
Płatność przy odbiorze (pobranie)
Kurier DPD4,00 zł
Kurier DHL20,00 zł

u Ciebie

Duży wybór płatności:
pobranie
Wysyłka zawsze gratis:
30 dni na zwrot

Najważniejsze cechy Respro Ultralight Black

Na lato

Idealna na lato

4 rozmiary

Dostępna w 4 rozmiarach

2 filtry

Wymienny filtr w zestawie

69 godzin

Żywotność filtra 69h


Maska antysmogowa Ultralight - idealna na lato

Niezwykle lekka maska Ultralight™ wykonana została z elastycznego stretchu – tkaniny, która rozciąga się w czterech kierunkach i zapewnia użytkownikom maksymalną wygodę nawet podczas treningów w warunkach podwyższonej wilgotności i temperatury.

Maska Ultralight™ wyposażona została w nowoczesne zawory Powa™ Elite, które zapewniają optymalny przepływ powietrza nawet podczas wzmożonego wysiłku fizycznego. W komplecie znajduje się także specjalny filtr typu Hepa-Type™, który dzięki naładowanym elektrostatycznie włóknom submikronowym wyłapuje skutecznie nawet najdrobniejsze cząsteczki stałe, kurz, bakterie i grzyby.

Ten wyjątkowy model sprawdzi się nawet w tropikach – oddychający materiał, specjalnie zaprojektowane zawory, anatomiczna budowy maski, wygodna regulacja z użyciem taśmy Velcro i silikonowe membrany odporne na ekstremalne temperatury, zapewnią każdemu użytkownikowi pełen komfort i ochronę w mieście i poza nim. W komplecie znajduje się równie praktyczny pokrowiec na maskę.


Technologie zastosowane w masce Respro Ultralight Black

 • 4-Way Stretch Woven Shell - siateczkowaty materiał mogący rozciągać się w czterech kierunkach, zapewnia idealne dopasowanie do budowy twarzy. Jego przewiewna struktura daje bardzo duże możliwości odprowadzania ciepła nawet w gorącym klimacie.
 • V-Wings - obudowa zaworu to ruchome skrzydełka, których uniesienie pozwala na większy skok membrany i pracę w trybie Power Channel.
 • Valve Pivot – to specjalna metoda mocowania zaworu, przy której wydychane powietrze nie ucieka górną częścią maski. Dzięki temu, unikamy parowania okularów lub gogli.
 • Dobule Power Channel – powoduje niespotykanie szeroki kąt otwarcia membrany zaworu wydechowego, dzięki czemu daje możliwość przepływu jeszcze większych ilości powietrza.
 • Velcro™ Fastener – to specjalnie zaprojektowany rzep maski. Dzięki unikalnej budowie, nie krępuje ruchów oraz idealnie dopasowuje się do każdego rodzaju budowy głowy.
 • Plastic Nose Clip – nosek maski. Wykonany został z materiału o nazwie nylon. Jest sprężysty, a zarazem sztywny. Dzięki niemu możliwe jest perfekcyjne dopasowanie maski do kształtu nosa.
 • Reinforce Sewing – szwy wzmacniające. Znajdują się w miejscach najbardziej narażonych na naprężenia. Ich zastosowanie powoduje, że maska jest dużo bardziej odporna na rozdarcia.
 • Anatomic Shell Shape – specjalnie zaprojektowany kształt maski gwarantuje idealne dopasowanie do każdego rodzaju twarzy. Efekt taki udało się osiągnąć dzięki nieregularnej geometrii maski oraz licznym profilowaniom.
 • 2Valves – para zaworów wydechowych, gwarantująca jeszcze szybsze odprowadzanie party wodnej, ciepła oraz dwutlenku węgla. Ich rola jest szczególnie istotna podczas wysiłku, kiedy oddech staje się częstszy i głębszy.
 • Inter-change Mounting – innowacyjna technologia zamocowania filtrów, dzięki której można w kilka sekund wymienić zużyty filtr maski Ultralight. Element bardzo istotny, ponieważ wiele masek nie ma możliwości wymiany filtrów.
 • Comfort Filter – w celu zapewnienia maksymalnego komfortu użytkowania, filtr maski Ultralight posiada specjalne profilowania, aby jeszcze lepiej przylegał do twarzy.
 • Silicon Membrane – specjalna silikonowa membrana, dzięki której możliwy jest trening w każdych warunkach pogodowych. Odporna jest zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury.

Technologie zastosowane w filtrze maski Ultralight Black

 • Sub-micron – filtr submikronowy wyłapujący cząsteczki pyłów do 0,3 mikrona - HEPA-type.
 • PM2.5 - filtr pyłów o średnicy nie większej niż 2,5 mikrometra, który wedug Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród wszystkich zanieczyszczeń atmosferycznych. Wdychanie pyłów PM2.5 przyczynia się do powstawania chorób ukadu oddechowego i krążenia.
 • PM10 – filtr pyłu zawieszonego PM10, który jest frakcją pyłu o bardzo małych rozmiarach średnicy ziaren - do 10 mikrometrów. Ziarna te są dostatecznie małe, aby mogły przeniknąć głęboko do płuc. Pył PM10 składa się głównie z metali ciężkich: benzo(a)pirenu, furany i dioksyny.
 • L-Resistance – w przeciwieństwie do innych filtrów cząstek stałych, których działanie polega na retencji mechanicznej objawiającej się wysokimi oporami przepływu powietrza, filtry sportowe Respro mają bardzo niskie opory przepływu powietrza. Pozwalają na łatwe oddychanie nawet podczas wysiku fizycznego, kiedy zapotrzebowanie na tlen jest wzmożone.

Dobór rozmiaru maski antysmogowej Respro

Dobór rozmiaru ×

1. Zmierz długość od wgłębienia nad nosem do podbródka

Maska Respro pomiar odległości od oczu do brody

2. Zmierz obwód głowy

Maska Respro pomiar obwodu głowy
RozmiarDługość od wgłębienia do podbródka (cm)Obwód głowy (cm)
S 11 - 13 50 - 53
M 13 - 15 53 - 57
L 15 - 16 57 - 60
XL 16 - 17,5 60 - 64

Przykład nr 1
Kasia ma następujące rozmiary:
Długość od oka do podbródka 14 cm
Obwód głowy 55 cm

Dla Kasi odpowiedni będzie rozmiar M (ponieważ każdy z rozmiarów mieści się w przedziale rozmiaru M)

Przykład nr 2
Jakub ma następujące rozmiary:
Długość od oka do podbródka 15 cm
Obwód głowy 59 cm

Dla Jakuba odpowiedni będzie rozmiar L (ponieważ jeden z wymiarów znajduje się w zakresie rozmiaru L)

Respro
ean13
0656654004330
sport
40
Filtr kurzu i pyłu PM2.5
Tak
Filtr cząstek submikronowych
Tak
Filtr spalin
Nie
Filtr gazów organicznych
Nie
Zawory wydechowe
Tak
Zawory Rapid Air Flow
Tak
Nadaje się do prania
Tak
Środowisko miejskie
Tak
Środowisko wiejskie
Tak
Wymienny filtr
Tak
Żywotność filtra
69 godzin
Kraj produkcji
Wielka Brytania
Gwarancja producenta
2 lata
Zastosowanie
Użytek codzienny

Opinie