• Boje asekuracyjne

Boje asekuracyjne

Produktów: 6

Aktywne filtry

Czym charakteryzują się najlepsze boje asekuracyjne i jak je wybrać?

Sporty wodne mimo, iż są bardzo przyjemne i wielu ludzi lubi je uprawiać, mają swoje wady. Należy do nich oczywiście bezpieczeństwo, które staje się ograniczone, ponieważ tafla wody tworzy pewną barierę do pokonania, aby udzielić ewentualnej pomocy. Zbiorniki wodne nie bez powodu są obstawione przez wielu ratowników. Często zdarzają się tam wypadki związane z podtopieniami lub co gorsza utonięciem, więc obecność osoby, która potrafi okiełznać warunki wodne jest bardzo ważna.

Producenci akcesoriów wodnych dokładają wszelkich starań, aby zwiększać bezpieczeństwo ludzi lubiących wodne przygody. Służą one nie tylko do nauki pływania jak makaroniki i deski, ale także do zapewnienia ochrony w ekstremalnych sytuacjach jak np. burza, sztorm, wypadnięcie za burtę itp. Akcesoria wodne to również nieodzowny element sportów wodnych, którego przykładem jest np. triathlon.

Triathlon to względnie młoda dyscyplina, która polega na połączeniu kolarstwa, pływania i biegania. Pływanie to najtrudniejsza dyscyplina, ponieważ zawodnik spotyka się z duży oporem wody. Regulamin zawodów przewiduje jednak możliwość zatrzymania się w trakcie przepływania trasy i boje asekuracyjne umożliwią bezpieczne utrzymanie się na tafli wody.

Miłośnicy wodnych zabaw i sportów powinny zatem zapoznać się bliżej z tematem asortymentu wodnego, który może uratować życie lub ułatwić korzystanie ze zbiorników wodnych.

Do czego służą boje asekuracyjne?

Boja asekuracyjna to przedmiot znajdujący zastosowanie w sportach wodnych lub nauki pływania. Szczególnie przydatne okażą się przydatne podczas pływania w morzu dużej grupy ludzi. Nie dość, że będą oni łatwiejsi do zlokalizowania, przez jaskrawy kolor boi, to jeszcze początkujący pływacy mają zapewnione bezpieczeństwo i gwarancję, że nawet największa fala nie zrobi im krzywdy. 

Ponadto, głównym zastosowaniem jakie reprezentują boje asekuracyjne to triathlon, w którym to zawodnicy używają ich podczas przepływania dystansu. Oczywiste jest, że taki przedmiot warto zabrać ze sobą na kajak czy żaglówkę, ponieważ nie dość, że można przechowywać w niej rzeczy to dodatkowo stanowi element bezpieczeństwa.

Boje asekuracyjne świetnie sprawdzą się również jako miejsce przechowywania najważniejszych rzeczy, których nie chcemy zgubić ani zamoczyć. Na jachtach czy żaglówkach jest to szczególnie dobre rozwiązanie, ponieważ często zdarza się, że kosztowne rzeczy giną za burtą. Dzięki bojom, nawet w przypadku wpadnięcia do wody, nie zostaną one zamoczone i nie przepadają gdzieś na dnie, ponieważ boja utrzyma je na wodzie.

Boje asekuracyjne - czym się charakteryzują?

Asortyment ratowniczy musi spełniać określone zadania, co wiąże się z tym, że ich nieodłącznym elementem będzie skupienie w sobie szczególnych cech. Należy do niej np. kolor boi. Musi być on wyraźny, neonowy, aby w razie wypadku i akcji ratunkowej można było ją dojrzeć z wysokiej odległości. Zdecydowanie zwiększa to szanse poszkodowanego na odnalezienie i uratowanie.

Sklep Movlo.pl wychodzi Ci naprzeciw i stworzył boje asekuracyjne marki Beon, które posiadają dwie niezależne od siebie komory nadmuchiwane powietrze. Co to oznacza? Oznacza to, że w przypadku nieszczęśliwej sytuacji, nawet gdy nasz produkt zostanie uszkodzony w trakcie transportu lub dynamicznych zdarzeń, masz szansę korzystać z drugiej komory. Ponadto nasze boje asekuracyjne posiadają uchwyty po dwóch stronach, dlatego łatwo jest je złapać, niezależnie od położenia boi.

Oferujemy Ci również zawory typu Boston. Oznacza to, że jeżeli przez pomyłkę odkręcisz zawór z powietrzem lub zostanie on uszkodzony to boja nie straci powietrza. Staramy się zwiększać innowacyjność naszych produktów i korzystamy z najnowszych technologii, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Wynikiem tego jest stworzenie najbardziej wytrzymałego materiału, który wytrzyma wszystkie warunki pogodowe. Dodatkowo taśma wzmacniająca sprawia, że nasze boje asekuracyjne są odporne na zniszczenia mechaniczne. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii szybkoschnącej, materiał zapewni Ci również szybkie wysychanie, dlatego nie musisz martwić się o całkowite jego przemoczenie.

Z jakiego materiału tworzymy nasze boje asekuracyjne?

Staramy się sprawiać, że nasze produkty będą służyć Ci przez wiele lat, dlatego korzystamy z najnowszych metod technologicznych. Beon Pro to boja asekuracyjna stworzona z Nylexu oraz PVC, co zapewnia niemal nierozerwalną trwałość. Może on przebywać bardzo długo w wodzie, a nie ma możliwości rozwinięcia się na powierzchni boi grzybów i bakterii. Ponadto długotrwałe promieniowanie UV nie powoduje większych zniszczeń.

Innowacyjna technologia niezniszczalnych zaworów Beon

Nasze boje asekuracyjne posiadają dwie niezależne nakrętki. Technologia którą wykorzystaliśmy w naszych produktach powoduje, że nawet jeżeli jedna z nakrętek wykręci się podczas pływania, nie ma powodów do obaw. Powietrze nie będzie z niej ulatywać mimo, że zostało przez tamtejszy otwór wtłoczone do komór. Aby powietrze zaczęło uchodzić należy pozbyć się drugiej nakrętki, jednak jest niemożliwe, że stanie się to przypadkowo.

Na co zwracać uwagę kupując boję asekuracyjną?

Jeżeli chcesz, aby Twoja boja asekuracyjna była wysokiej jakości musisz zwracać uwagę na konkretne parametry. Przede wszystkim sprawdź czy boje asekuracyjne mają powyżej przedstawione cechy jak dmuchane komory, jaskrawy, widoczny kolor oraz posiada wytrzymały materiał, który wytrzyma większość warunków.

Jednakże to nie wszystko, co musi spełniać dobra boja. Sprawdzaj dokładnie jej parametry takie jak: obwód pasa, pojemność, waga. Ważne są również wymiary przed i po nadmuchaniu, ponieważ musi ona być odpowiednio dopasowana do użytkownika tak, aby była wygodna. Obwód pasa powinien zawsze być regulowany, ponieważ w przeciwnym przypadku może się zsuwać lub uciskać, co zdecydowanie odbiera komfort pływania.

Dlaczego boje asekuracyjne Beon są takie wyjątkowe?

Movlo.pl to miejsce, gdzie asortyment jest tworzony z myślą o Tobie. Zależy nam maksymalnie na Twoim bezpieczeństwie i komforcie, dlatego nie oszczędzamy na wykorzystywaniu sprawdzonych technik. Dostępne u nas boje asekuracyjne łączą w sobie praktyczność, wysoką jakość oraz niską cenę, którą chwalą klienci z całego świata. Ponadto nasze boje są wyposażone w wiele dodatkowych technologii, których nie znajdziesz w konkurencyjnych produktach.

Możesz wykorzystać je do samotnego pływania po jeziorze, chowania ważnych rzeczy na plaży czy odpocząć chwilę podczas treningu pływackiego bez obawy, że złapie Cię skurcz i stanie Ci się krzywda. Zapewniamy Cię, że możesz zaufać nam i naszemu asortymentowi, dlatego serdecznie zachęcamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.