• Maski do nurkowania dla dzieci

Maski do nurkowania dla dzieci

Produktów: 12

Aktywne filtry

Maski do nurkowania dla dzieci – wyczekiwana atrakcja każdych wakacji

Nurkowanie to jedna z najbardziej ekscytujących wodnych aktywności, w szczególności jeśli mowa o dzieciach. Nawet bez zaawansowanych umiejętności dzieci mogą podziwiać niezapomniane podwodne widoki. Za sprawą masek pełnotwarzowych, nurkowanie lub snorkeling w dzisiejszych czasach stają się jeszcze bardziej przystępne dla dzieci.

Czy maski do nurkowania pełnotwarzowe są bezpieczne dla dzieci?

Tak. Maski pełnotwarzowe mogą być z powodzeniem stosowane przez dzieci. Podobnie jak w przypadku tradycyjnego nurkowania z fajką (rurką), upewnij się, że Twoje dzieci są zawsze pod opieką osoby dorosłej. Zaletą masek pełnotwarzowych jest fakt, że są one lepiej widoczne z daleka w porównaniu do tradycyjnych masek z fajką, w wyniku czego dostrzeżenia dziecka jest łatwiejsze.

Jaki jest minimalny wiek dziecka do stosowania maski pełnotwarzowej?

Około 4 lata. Ważne jest, aby twarz dziecka była odpowiednio duża. Zweryfikujesz to przy pomocy prostej tabeli rozmiarów. Każda maska do nurkowania dla dzieci posiada w opisie produktu taką tabelę.

Czy dziecko może korzystać z maski pełnotwarzowej dla dorosłych?

Zależy to od wieku dziecka. Jeżeli mówimy o małych dzieciach, dedykowane są dla nich maski dziecięce. Jeśli mowa o nastolatku lub nastolatce z większą twarzą, w tym przypadku można zacząć korzystać z masek do nurkowania pełnotwarzowych, które dedykowane są osobom dorosłym. W obu przypadkach, przez dokonaniem zakupu, należy jednak dokonać pomiaru twarzy, zgodnie z tabelą rozmiarów, która znajduje się w opisie każdej z masek do nurkowania. Dobre dopasowanie maski pełnotwarzowej jest kluczowe, ponieważ gwarantuje to całkowitą szczelność i brak zjawiska parowania szyby maski.

Czy maski pełnotwarzowe są bezpieczniejsze dla dzieci, niż tradycyjne maski do snorkelingu?

Oba typy masek są bezpieczne. Jeżeli dziecko radziło sobie dobrze podczas korzystania z klasycznej maski do nurkowania z rurką, z maską pełnotwarzową poradzi sobie równie dobrze, a nawet lepiej. Niemniej, maski pełnotwarzowe posiadają jedną cechę, które czynią je nieco bardziej bezpiecznymi od tradycyjnych masek do nurkowania. Mowa tu o konstrukcji fajki oddechowej, która posiada zabezpieczenie przez wlewaniem się wody podczas zanurzenia. Klasyczne maski z rurką nie zawsze posiadają to zabezpieczenie, dlatego warto na ten aspekt zwrócić uwagę podczas zakupu tradycyjnej maski do nurkowania dla dziecka.

Dlaczego pełnotwarzowa maska do nurkowania dla dzieci jest lepsza, niż tradycyjna maska z rurką?

Maski pełnotwarzowe są ewolucją tradycyjnych masek do nurkowania. Zapewniają łatwiejsze oddychanie i bardziej komfortowe użytkowanie. Poniżej znajdziesz zestawienie kluczowych cech, które wyróżniają je na tle tradycyjnych masek do nurkowania.

Łatwiejsze oddychanie

Konstrukcja maski do nurkowania pełnotwarzowej umożliwia dzieciom oddychanie zarówno przez nos, jak i usta, dzięki czemu nurkowanie jest bardziej naturalne i komfortowe. Jest to szczególnie przydatne dla dzieci, które nie zawsze są w stanie przyzwyczaić się do innego rodzaju oddychania, niż na lądzie. W tradycyjnych maskach do nurkowania bowiem oddychanie następuje wyłącznie przez usta, a zaczerpnięcie tlenu przez nos nie jest możliwe. W masce pełnotwarzowej dziecko może oddychać w dowolny sposób i dokładnie tak samo, jak robi to na lądzie.

Brak bólu szczęki lub zębów

Dzieci niekiedy po dłuższym nurkowaniu lub snorkelingu narzekają na bolącą szczękę lub zęby po zbyt długim przygryzaniu tradycyjnych masek do snorkelingu. W tej sytuacji maska pełnotwarzowa będzie korzystniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga od dziecka ciągłego utrzymywania fajki oddechowej w ustach .

Zawory blokujące dostęp wody do fajki

W przypadku nurkowania lub uprawiania snorkelingu w klasycznej masce, niekiedy do fajki może przedostać się odrobina wody. Zdarza się to często podczas pływania w morzu i towarzystwa fal. Powoduje to nieprzyjemne doznanie, a ponadto istnieje ryzyko zachłyśnięcia się wodą.

Maski pełnotwarzowe posiadają dla odmiany posiadają zawory blokujące dostęp wody do fajki, w wyniku czego woda nie przedostaje się do wnętrza maski podczas zanurzania. W przypadku przedostania się wody napływającej (np. w postaci fali) również nie stanowi to problemu, ponieważ maska pełnotwarzowa na spodzie ma dużo większą przestrzeń, niż fajka klasycznej maski. Ponadto, zgromadzona woda może być w każdej chwili wydmuchana przez zawór spustowy . Działa to na takiej samej zasadzie jak w przypadku zaworu spustowego w fajce od tradycyjnej maski do nurkowania – poprzez wydmuchanie powietrza zawór się odblokowuje i wypuszcza wodę na zewnątrz maski.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nurkowanie lub snorkeling w masce pełnotwarzowej jest bezpieczniejsze dla dzieci.

Mniejsze parowanie szyby maski

W przypadku klasycznej maski z fajką, podczas próby wypuszczenia powietrza nosem, dochodzi do zaparowania szyby maski. Maska pełnotwarzowa umożliwia natomiast oddychanie nie tylko przez usta, ale również przez nos , i w obu przypadkach nie powoduje to zaparowywania szyby maski. Dzięki temu rozwiązaniu Twoje dzieci mogą swobodnie i łatwo nurkować, bez konieczności zatrzymywania się i czyszczenia zaparowanych szkieł maski.

Dłuższa fajka oddechowa

Doskonale wiemy, że dzieci mają w sobie mnóstwo energii i potrafią przesiadywać w wodzie całymi dniami. Inaczej to wygląda w przypadku osób dorosłych. Poprzez zaprojektowanie dłuższej fajki oddechowej, dzieci podczas nurkowania lub snorkelingu stają się bardziej widoczne, dzięki czemu będziesz mógł je łatwiej dostrzec z dalszej odległości.

Świetny, niepowtarzalny wygląd maski

Dzieci kochają przedmioty, które są dla nich atrakcyjne wizualnie i kolorowe. Właśnie w ten sposób projektowane są maski do nurkowania dla dzieci. Produkty te są nie tylko wielokolorowe, ale też istnieją modele, które posiadają unikalne motywy zwierzęce. Przykładem mogą być maski z serii Beon Kids, gdzie oferowane są maski z motywem hipopotama (dla dziewczynek) oraz dinozaura (dla chłopców).

Najlepsze maski do nurkowania dla dzieci

Obecnie na rynku dostępne są różnej jakości maski do nurkowania dla dzieci. Część z nich produkowana jest z materiałów, które mogą posiadać w sobie ślady toksycznych chemikaliów. Oferowane przez nas maski firmy Beon z serii Kids wykonane są z materiałów wysokiej jakości, a użyte do ich produkcji składniki są przyjazne środowisku i biodegradowalne. Przede wszystkim są jednak bezpieczne dla dziecka i przyjazne skórze.

Nawet najlepsza maska do nurkowania dziecięca przy złym doborze rozmiaru nie będzie spełniała swoich właściwości – dlatego wybierają maskę upewnij się, że dobrany został prawidłowy rozmiar. W przypadku zamówienia złego rozmiaru maskę możesz oczywiście zwrócić i wymienić na nową.


✔️ Szybkie pytania i odpowiedzi:

Od ilu lat maska pełnotwarzowa dla dziecka?

Przyjmuje się, że jest to wiek minimum 4 lat.

Czy w razie dobrania złego rozmiaru mogę maskę wymienić?

Tak, w razie dobrania nieprawidłowego rozmiaru można maskę wymienić lub zwrócić.

Jaki jest koszt i czas dostawy masek?

Jeżeli zamówienie przekroczy kwotę 100 zł, dostawa jest gratis. Towar wysyłamy od razu, a czas dostawy to zazwyczaj 1 dzień.