• Maski do nurkowania pełnotwarzowe

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 118,00 zł - 247,00 zł

Maski do nurkowania pełnotwarzowe

Produktów: 13

Aktywne filtry

Dlaczego maski pełnotwarzowe?

To najlepszy wybór dla osób uprawiających rekreacyjne nurkowanie i snorkeling. Maski do nurkowania pełnotwarzowe stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych masek z fajką. Umożliwiają bardziej komfortowe oddychanie i nie doprowadzają do wlewania się wody przez ustnik. Większość dostępnych modeli masek pełnotwarzowych posiada uchwyt umożliwiający montaż kamer sportowych, takich jak GoPro, czy SJCAM. Dzięki niemu możliwe jest komfortowe nagrywanie podwodnych przygód.

Co warto wiedzieć o maskach do nurkowania pełnotwarzowych

Maska do nurkowania pełnotwarzowa może być stosowana nie tylko w morzu, ale również podczas kąpieli w basenie. Można w niej nie tylko pływać po powierzchni, ale również zanurzyć się głębiej pod wodę. Zanurzenie całej maski nie doprowadzi do wlewania się wody do jej wnętrza, dzięki specjalnym zaworom blokującym wlew wody do fajki. Zawory te blokują się automatycznie, gdy wspomniana fajka, czyli górna część maski pełnotwarzowej, zostanie zanurzona pod wodę. Kolejną przewagą masek pełnotwarzowych nad tradycyjnymi maskami do nurkowania jest fakt, iż posiadają one większą powierzchnie szyby, dzięki czemu pole widzenia jest rozszerzone i łatwiej uchwycić detale kryjące się w podwodnych krajobrazach.

Wielu użytkowników masek pełnotwarzowych docenia to, że maska chroni niemalże całą twarz przez kontaktem z wodą. Jest to szczególnie istotne w przypadku kąpieli w słonej, morskiej wodzie. Osoby borykające się z problemem zasolonych ust, nie będą musiały doświadczać tego rodzaju dyskomfortu w masce pełnotwarzowej, ponieważ w maskach pełnotwarzowych usta nie mają kontaktu z wodą.

Warto wiedzieć, że maski pełnotwarzowe nie są przeznaczone do profesjonalnego nurkowania. Stworzone zostały z myślą o osobach nurkujących rekreacyjnie. Ze względu na brak możliwości wyrównania ciśnienia, w masce pełnotwarzowej nie powinno się zanurzać głębiej, niż około 2 metry. Maski tego rodzaju sprawdzają się natomiast podczas niewielkich zanurzeń, czy podczas pływania na powierzchni wody, co zwane jest snorkelingiem.

Zintegrowana z maską fajka oddechowa

Brak konieczności utrzymywania fajki oddechowej w ustach to kolejna zaleta masek pełnotwarzowych. W przypadku tradycyjnej maski, przy dłuższych wyprawach nurkowych, można było odczuć zmęczenie ust z powodu konieczności nieustannego utrzymywania fajki. Nie można było pozwolić sobie na nawet chwilowe rozluźnienie, bo powodowałoby to przedostawanie się wody do ust. Podobny problem pojawiał się przy próbie uśmiechania się – tutaj również przy rozszerzeniu ust można było zaobserwować wlewanie się wody. W przypadku masek pełnotwarzowych unikamy tego rodzaju dyskomfortu, a podczas nurkowania można mieć usta otwarte cały czas. To duże ułatwienie, szczególnie podczas dłuższych wypraw nurkowych.

Jaką maskę pełnotwarzową wybrać?

Kupując maskę do nurkowania po pierwsze zadbaj o to, aby prawidłowo dobrać rozmiar. To kluczowy czynnik decydujący o szczelności maski. Zbyt mała maska nie będzie szczelnie dolegała do twarzy, z kolei przy zbyt dużej masce mogę pojawiać się niewypełnione przestrzenie, przez które będzie się wlewała woda.

Większość producentów produkuje maski pełnotwarzowe przynajmniej w dwóch rozmiarach. Zwróć uwagę na tabelę rozmiarów i dokonaj stosownego pomiaru.

Ważnym elementem również jest kąt widzenia w masce pełnotwarzowej. Im kąt jest większy, tym lepsza widoczność w takiej masce, a nurkowanie jest przyjemniejsze. Jeśli zależy nam na jak najlepszej widoczności powinniśmy wybrać maskę, która ma szeroką perspektywę, czyli jej kąt widzenia wynosi 180°.