Nurkowanie

Produktów: 45

Aktywne filtry

Zestaw do rekreacyjnego nurkowania

Sprzęt do nurkowania, zestawy, akcesoria i wiele innych. Pełne wyposażenie każdego wczasowicza. Podziwiaj podwodny świat dzięki masce do nurkowania. W ofercie znajdziesz nie tylko klasyczne maski z fajką, ale też maski pełnotwarzowe. Do szybszego przemieszczania się po wodzie polecamy niezawodne płetwy. Z kolei jeśli chcesz uwiecznić swe podwodne doświadczenia, polecamy wodoodporne kamery sportowe z uchwytem do montażu na masce pełnotwarzowej.

Nurkowanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród wczasowiczów. Podróże po odległych zakątkach świata sprawiły, że ludzie mają coraz większą ochotę na poznanie podwodnego życia.

Nurkowanie – od czego zacząć?

Każdy kto potrafi pływać i lubi wodę, może bezpiecznie nauczyć się nurkować. Nie trzeba od razu kupować profesjonalnego sprzętu nurkowego, czy zapisywać się na drogie kursy nurkowe. Wystarczy, że zaopatrzysz się w maskę do nurkowania (tradycyjną z fajką lub maskę pełnotwarzową) i płetwy, a przygodę z nurkowaniem możesz rozpoczynać od razu. Na początek wybierz spokojny brzeg morza lub po prostu basen, aby sprawdzić, czy ten rodzaj aktywności jest dla Ciebie.

Aby nurkować rekreacyjnie, nie musisz być zawodowym pływakiem, czy sportowcem. Wystarczy, że będziesz posiadać podstawowe umiejętności pływackie. Co ważne, nurkować może zarówno dorosły, jak i dziecko. Coraz bardziej popularna forma nurkowania to snorkeling. Poleca się go szczególnie osobom, które mają obawy przed głębszym zanurzaniem się pod wodę. Idea snorkelingu polega na pływaniu tuż przy powierzchni tafli wody. To świetnie rozwiązanie dla osób początkujących.

Maska do nurkowania i płetwy – podstawowe wyposażenie nurka

Koszt podstawowego wyposażenia dla rekreacyjnego nurka jest niewielki. Aby nurkować rekreacyjnie będziesz, potrzebować maski nurkowej oraz płetw. Przed zakupem maski nurkowej będziesz musiał się zdecydować, czy wybierasz klasyczny zestaw maska plus fajka, czy też decydujesz się na maskę pełnotwarzową.

Różnica między tymi dwiema maskami jest znacząca. Klasyczny zestaw nurkowy, czyli maska plus fajka, składa się z dwóch odrębnych elementów. Maski, która chroni oczy przed dostaniem się wody do środka oraz fajki, którą wkładamy do ust. To dzięki niej potrafimy swobodnie oddychać pod wodą. Zaś maska pełnotwarzowa ochrania całą twarz przed słoną wodą. Fajka jest połączona z maską i stanowią jeden element. Nurkując w masce pełnotwarzowej nie musimy się również martwić o to, ze przypadkowo przedostanie się nam woda do ust, co jest bardzo możliwe nurkując ze zwykłą maską.

Jedną z wielu zalet rekreacyjnego nurkowania jest to, że sprzęt nurkowy jest lekki i zajmuje mało miejsca. Wystarczy zapakować go do wakacyjnej walizki i spróbować nurkowania w przerwach między opalaniem się, a czytaniem dobrej książki. Nurkowanie to z pewnością sport dla całej rodziny, a korzyści w uprawiania tego rodzaju aktywności są niezliczone. Ponadto, dobra maska do nurkowania to gadżet, który może służyć przez lata.